O školení

Místo konání

Firemní kurzy se zpravidla konají u zákazníka – buď na jeho počítačích anebo s naší mobilní učebnou (projektor, notebooky, klávesnice, myši). V případě konání v Praze jsou k dispozici 4 plně vybavené počítačové učebny v  budově ČVUT FEL (Technická 2, Praha 6 – Dejvice).
V případě konání veřejného kurzu v Trutnově je k dispozici jedna z učeben v Národním domě (Národní 199, Trutnov).
Další místa konání dle individuální dohody.

Ceny

Ceny veřejných a akreditovaných kurzů jsou uvedeny v Seznamu kurzů. U firemních a zákaznických kurzů se cena odvíjí od délky školení. Cena za hodinu se pohybuje v rozmezí 700 - 3000 Kč/h dle úrovně pokročilosti a počtu objednaných hodin. Případné cestovné, zápůjčka techniky a vstupní test na rozřazení posluchačů se řeší dle individuální dohody.

Doprovodné materiály

Účastníci obdrží texty k probíraným tématům a seznamy klávesových zkratek a tipů k zefektivnění práce.
Na kurzu dostávají účastníci přístup do Zákaznické sekce, kde jsou průběžně umísťovány konkrétní řešené úlohy a modelové příklady.

Doporučení pro školení

Počet účastníků:

Čím méně účastníků, tím efektivnější je výuka, školíme max. 10, při větším počtu už efektivita školení výrazně klesá. (Bývá dobré školit zaměstnance jednoho oddělení společně, často řeší podobné úlohy a potřebují podobné nástroje.)

Úroveň vstupních znalostí:

V Seznamu kurzů jsou uvedeny vstupní předpoklady, někde je i rozřazovací dotazník. U firemních kurzů a při menším počtu posluchačů lze obsah kurzu přizpůsobit, ale vždy platí, že na kurzu se mají sejít posluchači přibližně stejné úrovně, aby všichni stíhali a nikdo se nenudil.

Doba školení a rozdělení na dny:

Doporučené délky kurzů jsou v Seznamu kurzů. Při menším počtu účastníků anebo při dohodnutých "ořezaných" osnovách kurzu lze dobu zkrátit, ale je třeba si uvědomit, že přílišné zkracování může vést k nižší efektivitě takových "uspěchaných" kurzů.
Školení jedné aplikace je ideální rozdělit na víc po sobě jdoucích dní. Více než 7 hodin najednou už je moc, méně než 3 hodiny mají cenu snad jen u individuálních konzultací.

Lektorská praxe a reference

Od roku 1998 při studiu na ČVUT FEL školení pro holandské školicí středisko Bonebakker Computer Training. Od roku 2004 dodnes lektorka školicího centra Digi Trade (později Digiakademie). Zároveň pořádání firemních a individuálních kurzů MS Office.

Školení v komerční i veřejné sféře: Ministerstvo pro místní rozvoj, Senát parlamentu ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, ČVUT FEL, ČVUT FSI, ČSOB, Česká pojišťovna, Česká pošta, Český telekomunikační úřad, ČEZ, PRE, Metrostav, Plzeňský pivovar, ČEPS, Alef Nula, Bestsport Arena, Český aeroholding, Svoboda Press...
...i školení jednotlivců: obchodní ředitel se chce zdokonalit v tvorbě prezentací, trenér chce umět zpracovávat tabulky, pečovatelka potřebuje složit zkoušku z Excelu kvůli vyššímu vzdělání...

„Jedno z nejužitečnějších školení, které jsem absolvovala, určitě doporučuji každému, kdo pravidelně Excel používá, byť jen jako opakovací kurz, lektorka byla skvělá, velmi vstřícná, líbíla se mi forma výkladu na praktických příkladech s možností samostatného vyzkoušení a jako bonus "tahák" coby doplněk ke školení“ ... „Kurz byl jednoznačně velmi pozitivní a přínosný. Velmi oceňuji "tahák" od paní inženýrky spolu s tipy na různé finty v programu Excel. Velmi bych uvítala podobné školení i na Word.“ „Opět nemohu nic jiného sdělit, než samá pozitiva tohoto školení včetně vstřícnosti paní lektorky :-) ... Skvělé a přínosné školení, opět souhlasím s hodnocením pí Vondráčkové viz 3.8. a doporučuji i těm, kteří si myslí, že jim stačí, co umí; většinou jsme samoukové a já se dozvěděla spoustu vychytávek, které by mi už dávno pomohly..., přála bych si mít víc času na školení, z důvodů pracovní přetíženosti jsme požadovali zhuštěné školelní a bylo toho moc na 4hod v kuse; pokud to jde, doporučuji ostatním pomalejší tempo nebo víc školení po menších čas.úsecích (2hod)“ ... „Velice přínosné školení! Pokud bude někdy pokračování, ráda se opět zúčastním.“ ... „Přínosné školení, vše skvěle vysvětleno trpělivou lektorkou“ ... „Školení bylo hezky vedeno, vše vysvětleno, spousta vychytávek pro každodenní práci. Škoda, že si takovou akci nemůžeme dopřát častěji vzhledem k pracovnímu vytížení. Jako samouk bych asi potřebovala i něco ze základů.“ „Opravdu přínosné školení, skvělá paní lektorka. Ráda půjdu příště znovu.“ ... „Školení bylo skvělé, doporučuji všem, hodně jsem se dozvěděla, lektorka prima. Příště půjdu zase.“ ... „zcela souhlasím s názorem pí Vondráčkové, níže, tj. školení opravdu přínosné a rozhodně doporučuji všem, i těm, co si myslí, že něco umí, neboť jsem si to taky myslela..., potřebovalo by to věnovat tomu víc času, což je chyba naší strany, jelikož pracovně to nestíháme a vyžadovali jsme to zhuštěné... a měla bych zájem o školení ohledně "googledocs"“ ... „Školení ve stejném duchu jako 3.8., škoda, že tentokrát trochu selhaly naše počítače. Do budoucna bych ráda absolvovala obdobné školení na "Google dokumenty" a klidně bych si zopakovala Excel, protože školení bylo skvělé, jen toho bylo trochu moc najednou“ ... „Velice přínosné školení, spousta nových poznatků.“ ...
Více referencí zde >>

Akreditace a certifikace

Akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy:

Rekvalifikační kurzy "Obsluha osobního počítače" a kurzy MS Office pro pedagogické pracovníky - viz databáze na stránkách MŠMT ČR (pro vyhledávání nutno zadat do "V názvu organizace je obsaženo:" jméno "Wieserová", databáze neumí hledat podle kurzů). Kurzy akreditované MŠMT ČR jsou v Seznamu kurzů označeny MŠMT.

Akreditace Ministerstva vnitra:

Kurzy MS Office pro prohlubování kvalifikace státních úředníků a úředníků územních samosprávných celků - viz seznam na stránkách MV ČR. Kurzy akreditované MV ČR jsou v Seznamu kurzů označeny MV, jejich účastníci dostávají osvědčení dle paragrafu 20 odst. 4 zákona 312/2002 Sb.

Certifikace Microsoft:

Microsoft Office Specialist Master Expert Certification

Zpracování osobních údajů - GDPR

Pro účely agendy kurzů zpracováváme osobní údaje účastníků nutné k vystavení faktury nebo osvědčení o absolvování kurzu a ke kontaktování účastníků v souvislosti s organizací kurzů. Tato data nejsou nikdy předávána třetí straně.

         Ing. Helena Wieserová         E-mail: helena [@] netart [.] cz      Telefon: (+420) 770 144 280